تلف کردن ایران سیاسی اسلامی جامعه اسلامی

تلف کردن: ایران سیاسی اسلامی جامعه اسلامی هاشمی رفسنجانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات گزارش غلط به وزیر می‌دهند/ پولادگر باید در اوج خداحافظی می‌کرد ، هادی ساعی

به گزارش ایسنا، ساعی در ابتدای این نشست راجع به علت برگزاری چنین جلسه ای، اظهار کرد: در ابتدا از همه اصحاب رسانه به خاطر حضور در این نشست تقدیر می کنم. به علت

گزارش غلط به وزیر می‌دهند/ پولادگر باید در اوج خداحافظی می‌کرد ، هادی ساعی

هادی ساعی: گزارش غلط به وزیر می دهند/ پولادگر باید در اوج خداحافظی می کرد

عبارات مهم : ایران

نشست خبری هادی ساعی پرافتخارترین ورزشکار المپیکی کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، ساعی در ابتدای این نشست راجع به علت برگزاری چنین جلسه ای، اظهار کرد: در ابتدا از همه اصحاب رسانه به خاطر حضور در این نشست تقدیر می کنم. به علت اتفاقات و حاشیه های اخیر که دامن رشته تکواندو را گرفته است و همچنین جهت بررسی نتیجه های تیم ملی در مسابقه های جهانی این نشست را ترتیب دادیم. من بعد از مسابقه های جهانی به هیچ عنوان قصد صحبت کردن و اظهار نظر راجع به نتیجه های را نداشتم.

گزارش غلط به وزیر می‌دهند/ پولادگر باید در اوج خداحافظی می‌کرد ، هادی ساعی

پس از المپیک 2016 که نظرات فنی ام را راجع به نتیجه های تکواندوکاران گفتم گویا این صحبت ها به مذاق مسئولان فدراسیون خوش نیامده و به من انگ دروغگویی زدند و گفتند که می خواهم فدراسیون را خراب کنم. من سه سال به منزل تکواندو نرفتم، چون نمی خواستم که اتفاق بدی رخ دهد. بعضی از اوقات نبودن در جایی زیاد از بودن می تواند کمک کند. در واقع با نبودم می خواستم آرامش را به تکواندو تزریق کنم، ولی این اتفاق نیفتاد. علت این که امروز خواستم با اصحاب رسانه صحبتی داشته باشم این است که تقریبا هر روز افراد متفاوت با من تماس می گیرند تا نظرم را راجع به فدراسیون تکواندو و نتیجه های اخیر ملی پوشان جویا شوند. از طرف دیگر از مسئولان فدراسیون دعوت کرده بودیم که در این نشست حاضر باشند تا جلسه یک طرفه پیش نرود و در آخر بازخورد خوبی جهت تکواندو داشته باشد. فدراسیون بارها مصاحبه مطبوعاتی برگزار کرده هست، ولی این جلسات بدون حضور کارشناسان و منتقدان بوده هست. امروز در این نشست حاضر شده است ام تا زیاد به سوالات پاسخگو باشم.

هادی ساعی راجع به دوری سه ساله از تکواندو و این که چگونه این مدت را سپری کرده هست، اظهار کرد: من در تکواندو به هر چیزی که می خواستم، رسیده ام.

به گزارش ایسنا، ساعی در ابتدای این نشست راجع به علت برگزاری چنین جلسه ای، اظهار کرد: در ابتدا از همه اصحاب رسانه به خاطر حضور در این نشست تقدیر می کنم. به علت

در تکواندو به دنبال آسیب رساندن به دیگران نیستم. ما باید هزینه کنیم. اگر مسئولیتی در این مدت نداشته ام به خاطر این بود که جهت هر کاری باید از خود و آبرو هزینه کرد. هر مسئولیتی جهت خود تبعات خاص خود را دارد. من سه سال شبانه روز در کمیته فنی تیم های ملی بودم و حضورم در این مدت بسیار موثر بود. نخستین بار که با تیم نوجوانان همراه بودم به قهرمانی دنیا رسیدیم، ولی زمانی که انتخابات فدراسیون تکواندو برگزار شد، صلاح ندانستم که حضور داشته باشم، لیکن نمی توانستم با چنین افرادی همکاری کنم. فدراسیون تکواندو نیز من را نمی خواست ، لیکن به دنبال منتقد نبودند.

من با توجه به مسئولیتی که داشتم باید عالی ترین ها را گزینش می کردم، لیکن در نهایت باید پاسخگوی معرفی افراد می بودم. در مسابقه های المپیک هم که شرایط حضور را داشتم صلاح دانستم که در مسابقه ها حاضر نباشم و هم اکنون از این تصمیمم بسیار خوشحال هستم ، لیکن فدراسیون همواره به دنبال مقصر می گردد. من با توجه به افتخاراتی که در تکواندو دارم به همه مسابقه های دعوت می شوم و این دعوت از سوی فدراسیون جهانی است و کشور عزیزمان ایران در این رابطه هیچ گونه نقشی ندارد. حتی در مدتی که از تکواندو به دور بودم، حرف های عجیبی پشت سر من زده می شد و خیلی ها گفتند که هادی ساعی سهم خودش را گرفته است و با فدراسیون تکواندو بسته هست، ولی من نه با کسی بسته ام و نه می بندم، چون همه چیز را در تکواندو دارم.

پر افتخارترین ورزشکار تکواندو کشور عزیزمان ایران راجع به نتیجه های اخیر تکواندوکاران در مسابقه های جهانی کره جنوبی ، گفت : فرزند ها همه زحمت کشیدند. من در کره جنوبی حضور داشتم و از نزدیک مسابقه ها را می دیدم. هرگز ورزشکار و مربی جهت باختن وارد زمین نمی شوند، ولی تیم بزرگی همچون کشور عزیزمان ایران آدم های بزرگی هم می خواهد. در کره جنوبی واقعا دلم جهت مهدی بی باک سوخت، ولی این نتیجه های نشان می دهد که یک جای کار می لنگید.

گزارش غلط به وزیر می‌دهند/ پولادگر باید در اوج خداحافظی می‌کرد ، هادی ساعی

در رشته ای مانند تکواندو همدلی و صمیمیت جزو بااهمیت ترین معیارها جهت رسیدن به موفقیت است که در حال حاضر ما شاهد چنین چیزی در فضای تکواندوی کشور عزیزمان ایران نیستیم. زمانی هیچ چیز در تکواندو از لحاظ زیر ساختی مانند سالن اختصاصی، استخر، سونا و … در اختیار ما قرار نداشت، ولی همگی همدل بودیم، ولی در حال حاضر همه چیز در اختیار داریم به جز همدلی. در نبود صمیمیت اتفاقات خوب رخ نمی دهد.

ساعی راجع به حضور هشت ساله اش در کمیته ورزشکاران و این که هم اکنون کشور عزیزمان ایران نماینده ای در این کمیته ندارد، خاطر نشان کرد: من هشت سال در این کمیته عضویت داشتم، ولی در گذشته توجه زیادی به تصمیمات این کمیته نمی شد، ولی در حال حاضر کمیته بین المللی المپیک از هر کشوری خواسته است تا چنین کمیته ای را تشکیل بدهد و تصمیمات این کمیته در هر رشته تاثیرگذار هست. کمیسیون ورزشکاران در کمیته ملی المپیک از تعداد 60 رای در مجموع شش رای دارد که این خود نشان از تاثیرگذاری این کمیسیون دارد. فدراسیون جهانی تکواندو در سال های گذشته کمیته ورزشکاران را تشکیل داد و از همه کشورهای عضو خواست تا شاخص ترین ورزشکارشان را به این کمیته معرفی کنند که در این معرفی از سوی کشور عزیزمان ایران اتفاقات بدی رخ داد. فدراسیون تکواندو ایران، یوسف کرمی را به جای من به فدراسیون جهانی معرفی کرد، در حالی که این حق من بود.

به گزارش ایسنا، ساعی در ابتدای این نشست راجع به علت برگزاری چنین جلسه ای، اظهار کرد: در ابتدا از همه اصحاب رسانه به خاطر حضور در این نشست تقدیر می کنم. به علت

در ادامه نیز با وجود تلاش ها و لابی هایی که من و دیگر اعضای ایرانی انجام دادیم، کرمی به علت یک رای کمتر از پاسکال ژانپی فرانسوی شکست خورد و نتوانست در هیات رییسه جهانی حضور داشته باشد. جالب این جاست که خود پاسکال ژانپی فکر می کرد که نماینده معرفی شده است از سوی فدراسیون تکواندوی کشور عزیزمان ایران من هستم و به همین علت به من گفت که ” اگر تو در انتخابات بودی من اصلا کاندید نمی شدم.” در دوره قبل فردی از اردن توانست جای پولادگر را بگیرد و در این دوره هم یک زن از کشور اردن توانست به عنوان نماینده آسیا گزینش شود. در حال حاضر کشوری مانند اردن که هیچ مقام مهم و بین المللی را در اختیار ندارد در هیات اجرایی دو نماینده دارد.

هادی ساعی در ادامه صحبت های خود راجع به شرایط گزینش مهدی بی باک به عنوان سرمربی جهت مسابقه های جهانی تکواندو، ادعا کرد: تا آن جا که من در جریان هستم، بی باک در جریان رای گیری ها نتوانست تعداد مورد نیاز را جهت احراز پست سرمربیگری از آن خود کند، ولی چون مدیریت فدراسیون مشورتی نیست و خود رییس فدراسیون به دنبال فردی است که بتواند با او راحت کار کند، این گزینش صورت گرفت. بی باک افتخارات زیادی در کارنامه خود دارد و در عرصه مربیگری نیز سال ها در کنار بزرگان مربیگری حضور داشته، ولی صرف حضور به تنهایی نمی تواند تیم ملی را در مسیر موفقیت قرار دهد.

گزارش غلط به وزیر می‌دهند/ پولادگر باید در اوج خداحافظی می‌کرد ، هادی ساعی

زمانی که من در کنار تیم ملی بودم همه موارد از جمله خوابیدن، غذا خوردن و دیگر موارد جزئی را تحت کنترل داشتیم و به نظرم چنین مواردی است که در روحیه بازیکن تاثیر مثبتی می گذارد، ولی در کره شاهد بودم که خود بی باک و افشار و علیرضا نصر همه کارهایی که وظایفشان نبود را انجام می دادند. مدیر فنی تیم ملی که کوچکترین افتخاری در تکواندو ندارد، جهت چنین سمت مهمی گزینش شده است است و حتی راجع به این شخص هم مهدی بی باک و هم بازیکنان اظهار نارضایتی داشتند. وی به جای ذوالقدر این سمت را در اختیار دارد و جالب این است که جهت خود دفتر و دستک و دبیر نیز گزینش کرده هست. حتی دبیرش آقای مبارکی نیز اعتقاد است که می تواند از تجربیاتش جهت کمک به تیم ملی استفاده کند(با خنده). افرادی همچون من و ذوالقدر به تکواندو کمک می کردیم، ولی این افراد ضمن این که نمی توانند موثر باشند زیاد به تکواندو ضربه می زنند. راجع به قرعه های مشکل که به نظر مهدی بی باک در نتیجه گیری تیم ملی تاثیر داشت نیز باید این را بگویم که اصلا چنین چیزی صحت ندارد. تکواندوکاران کشور عزیزمان ایران با توجه به رنک بالایی که داشتند در طول مسابقه ها با قرعه های آسانتری روبرو شدند و این حرف بی باک تنها در بازی های نیمه نهایی می تواند صحت داشته باشد.

ملی پوش با سابقه تیم ملی تکواندو کشور عزیزمان ایران همچنین راجع به کسب جایگاه سومی دنیا بدون حتی کسب مدال طلا در مسابقه های جهانی، بیان کرد: فدراسیون پشت مدال کیمیا علیزاده مانور می دهد. کسب مدال نقره از سوی یک بانوی ایرانی افتخار خیلی بزرگی هست، ولی زمانی که در رده بندی می خواهیم رتبه ها را بررسی کنیم، می گویند رده بندی زن ها را باید کنار بگذاریم. اگر مدالی که از سوی علیزاده کسب شده است جزو ملاک ها هست، بعد باید همه جنبه ها را در نظر بگیریم. متاسفانه مسئولان فدراسیون تکواندو گزارشات غلط به وزیر ورزش و جوانان می دهند و وزیر هم با استناد به این گزارشات به دفاع از فدراسیون می پردازد. من از آقای سلطانی فر به خاطر توجه و حمایت از ورزش بسیار تقدیر می کنم ، ولی خواهشمندم که مشاوران وی اطلاعات صحیح را به ایشان برسانند تا صحبت های منتقدان نیز شنیده شود.

هادی ساعی در ادامه صحبت های خود راجع به پرسش مطرح شده است مبنی بر این که حمایت های شخص آقای داورزنی از پولادگر، رییس فدراسیون تکواندو در کسب این نتیجه های و نیز ابقای ایشان در این سمت، تاثیرگذار هست، این گونه پاسخ داد: به نظرم به جای این که از فردی دفاعی کورکورانه شود باید از منتقدان هر رشته دعوت به عمل آوریم تا بتوان عالی ترین تصمیمات را گرفت. نمی شود که یک نفر خوب باشد و همه بد باشند.

در این چند باری که فدراسیون نشست خبری برگزار کرده هست، حداقل دو نفر منتقد را نیز دعوت می کردند. من از خود آقای داورزنی نیز که معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان است انتقاد دارم. وی تا به حال یک بار از من دعوت نکرده است که به نزد ایشان بروم و راجع به پرسشها کلان ورزش و نیز تکواندو با وی صحبت کنم. درست است که ایشان تجربه مدیریت ورزشی زیادی دارند، ولی این تجربه در همه رشته ها نیست. ورزش هایی مانند فوتبال و والیبال را خیلی ها تحلیل می کنند، ولی تکواندو رشته ای بسیار تخصصی است و نیاز به مشورت و بحث و بررسی دارد. نماینده کمیته ملی المپیک که خود پولادگر وی را گزینش می کند، خود در فدراسیون حضور دارد.

این شخص مربی خود بنده نیز بوده هست، ولی چگونه می شود فردی که در فدراسیون سمت دارد، در ارائه گزارشات به وزارت ورزش و جوانان نکات منفی را بیاورد. تا قبل از زمانی که جهت انتخابات ریاست فدراسیون کاندیدا شوم همه چیز خیلی خوب پیش می رفت، لیکن جهت فدراسیون افتخار و نیز منابع مالی را می آوردم. در آن وقت با اجازه پولادگر و با مشورت ذوالقدر کاندیدا شدم، ولی بعد از انتخابات شرایط کاملا عوض کردن کرد. خیلی ها به من انگ پرخاشگری و خشم زدند و اگر اینها درست بود و من این قدر بد بودم آیا قبلا با من کار می کردید. حتی تصویر های من را از فدراسیون کندند و کارمندانی که راجع به من مطالبی نوشتند را اخراج کردند. می خواهم این را بگویم که افتخارات من را می خواهید چه کار کنید؟

ملی پوش سابق تیم ملی تکواندو کشور عزیزمان ایران راجع به احتمال حضورش در انتخابات تازه فدراسیون تکواندو که دی ماه امسال برگزار می شود، اظهار کرد: اگر حس کنم که می توانم به تکواندو کمک کنم، حتما کاندیدا خواهم شد. در دوره پیش توان کمک کردن داشتم و به دنبال پیشرفت تکواندو بودم. اکثر امکانات منزل تکواندو از کارهای من بود. در حال حاضر نیز اگر بتوانم کمک کنم وارد صحنه می شوم.

ساعی راجع به عدم حضور و پاسخگویی رییس فدراسیون در نشست های خبری، گفت : همان گونه که رییس فدراسیون در خوش حالی ها سهم دارد، به همان میزان نیز در ناکامی ها سهیم هست. آقای پولادگر افتخارات زیادی را با تکواندو در این سالیان کسب کرده است و چقدر خوب می شد که وی در اوج خداحافظی کند. حتی آب که خود تطهیر کننده است اگر در یک جا راکد بماند می گندد، مطمئن باشید که اگر تیم ملی قهرمان یا نایب قهرمان دنیا می شد، پولادگر نخستین فردی بود که به سوالات خبرنگاران پاسخ می داد.

رییس فدراسیون یک بار گفت که من به تکواندو دین دارم و پنج سال در این سمت باقی ماند. در حال حاضر که او می گوید من به تکواندو بدهکار هستم باید منتظر حضور پنج ساله دوباره او نیز باشیم. اگر بدهکاری او به تکواندو مالی باشد، من همه آن را پرداخت می کنم، ولی قضیه مادی نیست و او بدهکار جوانان تکواندو کار هست. او مهدی خدابخشی را که نفر اول رنکینگ جهانی است منزل نشین کرد. بهنام اسبقی نیز به ترتیبی دیگر از مسابقه های رانده شد. خدابخشی به فدراسیون نامه زده است که من جهت حضور در مسابقه های آمادگی دارم، ولی فدراسیون در پاسخ به او گفته است که در دو گرند پری نمی تواند حضور داشته باشد و تنها می تواند به مسابقه های کامبت گیمز اعزام شود. همچنین پولادگر، نایب قهرمان المپیک را به صرف این که می خواست به من رای بدهد را منزل نشین کرد.

هادی ساعی راجع به پرونده امید عمیدی و همچنین دوپینگ اخیر دو ملی پوش تکواندو اشاره کرد و گفت : محرومیت عمیدی دو سال بود، ولی با دفاعی که فدراسیون تکواندو از وی کرد، این محرومیت به چهار سال زیاد کردن یافت. من با دکتر چو و دبیر کل جهانی فدراسیون تکواندو قرار گذاشتیم تا با وی راجع به کم کردن محرومیت عمیدی صحبت کنیم، در مورد عمیدی نیز مقصر تیم پزشکی و خود فدراسیون هستند و داروها را هم خود تیم پزشکی به امیری داده هست. حتی خود او نیز نامه ای با امضا نوشته بود که به دست آقای چو برسانیم، ولی زمانی که خبر دو نفر دوپینگی دیگر مشخص شد، صلاح ندانستیم که راجع به دوپینگ عمیدی صحبتی به میان بیاوریم ، لیکن به گوش من رساندند که آقای چو از اتفاقات اخیر در تکواندوی کشور عزیزمان ایران بسیار ناراحت است.

پر افتخارترین تکواندو کار تاریخ کشور عزیزمان ایران راجع به بیانیه ای که اخیرا پیشکسوتان و منتقدان تکواندو تقدیم وزیر ورزش و جوانان کرده بودند، گفت : به نظرم منتقدانی که این بیانیه را نوشته اند می درخواست کردند از این طریق صدای خود را به گوش وزیر ورزش و جوانان برسانند ولی به نظرم این بیانیه ها باعث جبهه بندی می شود. اعتقاد دارم فدراسیون تکواندو هم از این بیانیه به سود خود استفاده کرد و در همه جا جار زدند که عده ای در فکر آشوب هستند و می خواهند همه چیز را خراب کنند. این در حالی است که منتقدان می درخواست کردند حرف ارزش را بزنند.

هادی ساعی راجع به خروج ملی پوشان از کشور عزیزمان ایران و مبارزه کردن جهت کشورهای دیگر با توجه به شرایط ایجاد شده است از سوی فدراسیون تکواندو، اظهار کرد: راجع به مربیان باید این را بگویم که کاملا این کار حرفه ای است و در همه جای دنیا چنین چیزی رخ می دهد. در سال های اخیر مهماندوست با تیم ملی آذربایجان نتیجه های خوبی را کسب کرده هست، ولی راجع به بازیکنانی که جهت کشورهای دیگر بازی می کنند شرایط متفاوت هست. در ماه های اخیر خود من با تعدادی از بازیکنان صحبت کرده ام که جهت کشورهای دیگر مبارزه نکنند. همه این کارها هیچ ربطی به رییس شدن و گرفتن پست در آینده ندارد. من اعتقاد دارم که این جوانان سرمایه های کشور عزیزمان ایران هستند و اگر اشتباهی هم از سوی آنها در مقطعی رخ داده است باید با تصمیمات درست به رشد تکواندو کمک شود.

هادی ساعی همچنین در ادامه صحبت های خود راجع به شرایط گزینش نفرات تیم ملی از سوی بی باک جهت حضور در مسابقه های جهانی و برگزار نکردن انتخابی در بعضی از اوزان، گفت : من در همان ابتدا نیز گفتم که بی باک حق داشته خودش نفرات تیم ملی را گزینش کند، ولی همان گونه که این حق را دارد باید در آخر مسابقه های پاسخگو نیز باشد. من به مربی حق می دهم که با نظر هایش تیمش را ببندد. یک زمانی است که مربی با برگزاری دیدارهای انتخابی هر کسی را که عالی ترین است را گزینش می کند و اگر در آخر مسابقه های نیز بازنده شوند، چیزی را بر گردن نمی گیرد، ولی هنگامی که بی باک تیمش را خودش بسته هست، بایستی در حال حاضر پاسخگو باشد.

هادی ساعی در مورد عدم حضور ملی پوشان در مسابقه های لیگ و تاثیرات آن، اظهار کرد: حضور در مسابقه های لیگ در توانایی و آمادگی ورزشکاران بسیار تاثیرگذار هست. در گذشته ما همواره به علت حضور در لیگ از 70 درصد آمادگی برخوردار بودیم و اگر در طول مسابقه های کم کاری می کردیم می دانستیم که فرد دیگری می تواند جای ما را پر کند و این خود باعث می شد که لیگ بسیار پرشور تر و حساس تر برگزار شود، ولی در حال حاضر ملی پوشان همانند یک بسته در اختیار فدراسیون تکواندو قرار دارند و در لیگ به مبارزه نمی پردازند که این از یک سو باعث کم کردن انگیزه تکواندوکاران حاضر در لیگ می شود و از سوی دیگر به رشد فنی ملی پوشان کمک نمی کند.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | مسابقه | تکواندو | تکواندو | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs